kamil erdem bir kirik segah 2 - 30. Haldun Taner Öykü Ödülü, Kâmil Erdem’in

30. Haldun Taner Öykü Ödülü, Kâmil Erdem’in

Milliyet gazetesi tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü, Datça’da yaşayan Kâmil Erdem’in “Bir Kırık Segâh” adlı öykü kitabına verildi.

Doğan Hızlan başkanlığında toplanan, Demet Taner, Handan İnci, Nursel Duruel, Metin Celâl, Mehmet Zaman Saçlıoğlu ve Ömür İklim Demir’den oluşan seçici kurul, 30. Haldun Taner Öykü Ödülü’ne katılan eserleri değerlendirdi. Seçici kurul, toplumsal bilinçle insanın bireysel dünyasının çatışmasını incelikle yansıtması, dile hâkimiyeti, derin duyarlılığı nedeniyle 30. Haldun Taner Öykü Ödülü’nün Erdem’in kitabına verilmesini oybirliğiyle uygun gördü. 20 bin lira değerindeki ödül, düzenlenecek törenle Kâmil Erdem’e sunulacak.

Kaynak: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/kultur-sanat/1404115/30-haldun-taner-oyku-odulu-kamil-erdemin.html

 

 

 

bir kirik segah 206x300 - 30. Haldun Taner Öykü Ödülü, Kâmil Erdem’in
Kâmil Erdem - Bir Kırık Segah

Kitap Hakkında

İlk kitabı Şu Yağmur Bir Yağsa ile hem okurun hem de edebiyat çevrelerinin beğenisini kazanan Kâmil Erdem, Bir Kırık Segâh’ta da iz bırakan anların, gün yüzüne çıkmamış ruh hallerinin üstündeki perdeyi ustalıkla kaldırıyor. Nesneleri yalayan karanlığı, kalpten dudaklara bir türlü ulaşamayan sırları, hafızanın bastırılamayan seslerini betimlerken, sükûnetine gömülerek sıkıntılarını bir duvar misali ören insanları kendine has o derinlikli üslubuyla aktarırken belleklerde yer ediniyor.

Gündelik hayatın nobranlığına karşı nahif ama güçlü bir başkaldırıya kulak kabartıyoruz bir kez daha. Her şeye rağmen gülümsemeyi elden bırakmayan bir umutla…  (Tanıtım Metninden)

https://www.selyayincilik.com/kitap/bir-kirik-segah-1456

 

 

 

Kitap ile ilgili olarak basında çıkan kimi değerlendirmeler

“Bir Kırık Segâh”; ayrıntıların ve anların öyküsü - Emek Erez 5.3.2018

Kâmil Erdem bizi gündelik yaşamın anlarında dolaştırırken, umutları, yaşam kaygıları kadar, sevdası da kavgası da kendine has olan karakterlerle buluşturuyor.

Sokaktan Sözcüğe - Posta Kitap 16.3.2018

Yeni kitabı "Bir Kırık Segâh" ile evimizin perdelerini araladı bu defa Kamil Erdem. Sokağa çıkmış, itiraz etmiş, bedelini kendi ya da arkadaşları ödemiş üstelik.

Hem Düne Hem Bugüne Ait Öyküler - Notos 1.4.2018

Kâmil Erdem umarım ki daha uzun yıllar yazsın, onun öykülerinde hem bugünü hem dünü yaşayalım.

Gören ve anlatan bir bilge - Sabit Fikir 13.4.2018

Kamil Erdem Sel Yayıncılık idefix'ten satın al İnsana, insanın dünyadaki şu bitmez çabalayışına, teslim oluşuna, vazgeçişine ya da tam tersi direnişine dair tavırları, duyuşları, sezişleri ifade etmekteki becerisi, Erdem'i bir filozof-yazara

Sadeliğin güzelliği: ‘Bir Kırık Segâh’ - İleri Haber / Gökçesu Özgül 6.5.2018

Yazarın sakin ve güçlü kalemi okuyuculara uzun süre etkisinden kurtulmaları mümkün olmayan öyküler vadediyor.

30. Haldun Taner Öykü Ödülü, Kâmil Erdem’in 21.5.2019

Milliyet gazetesi tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen 2019 Haldun Taner Öykü Ödülü, Kâmil Erdem’in “Bir Kırık Segâh” adlı öykü kitabına verildi.

Kendi yaşamında gezip tozan bir yazar 5.6.2019

İkinci öykü kitabı "Bir Kırık Segah" ile bu yıl 30'uncusu verilen Haldun Taner Öykü Ödülü'nü kazanan Kamil Erdem, "Haldun Taner zengin yazın dünyası, kültürel derinliği, insancıllığı, nezaket ve tevazu sahibi olan bir isimdi" diyo

Haldun Taner Ödülü Kâmil Erdem'e Verildi 2.12.2019

1987'den bu yana Haldun Taner'in anısına verilen ödüle Kâmil Erdem'in Bir Kırık Segâh kitabı layık görüldü.

 

Yorum yapmak ister misiniz?

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir