Datça Sofrası

Datça Sofrası, Eski Datça’nın en eski restoranı. Kapalı bir mekandan çok açık bir bahçenin üstü kapatılmasıyla ortaya çıkan Datça Sofrası bu hali ile yazın ferahlığını yansıtıyor. Bademli köfte, bademli sakızlı muhallebi ve çoban salatası ile dikkat çeken mekanda mantarlı çağla speciali oldukça rağbet gören yemekler arasında yer alıyor. Bunu yanında patlıcan yemekleriyle yerel otlardan olan gışayak ve turp otu ile yapılan alternatif yemekler de mekanın menüsünde öne çıkıyor. Ve menüyle ilgili son olarak daha fazlası ise keşfetmek için sizi bekliyor diyelim.
Eski Datça’daki pek çok mekan ne yazık ki sadece sezonda açık oluyor. Datça Sofrası ise kışın da açık olan neredeyse tek işletme. Mekan, kışın Datça sakinlerinin bir araya gelerek düzenlediği edebiyat günlerine ev sahipliği yapıyor. Bunun yanında kimi zamanlar müzik dinletileri de düzenleniyor.

Adres: Eski Datça Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Cd. No:23, 48900 Datça/Muğla

Telefon: 0534 646 20 25

Facebook: https://www.facebook.com/Dat%C3%A7a-Sofras%C4%B1-Eski-Dat%C3%A7a-Restaurant-119100694815079/?ref=br_rs

Yorum yapmak ister misiniz?

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir

Hot News

post-image
Haber

Datça 3,7 ile sallandı

Datça’da Richter ölçeğine göre 3,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, Datça’nın...
Devamı...
banner5a - Datça yürüyüş ve gezi rehberi