Kebapçı Mustafa Bey

Memduh Usta Kebapçı Mustafa Bey

İşletme sahibi olan mustafa genç bursa doğumlu olup Bursa Erkek Lisesi’ni bitirip Bilkent Üniversitesi turizm işletme bölümünden 2000 yılında şeref listesine girerek üçüncülükle mezun olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışında görev yaptığı yerlerde; küçüklüğünde Bursa Teyyare Sineması’nın yanında bulunan Hacıbey Kebapçısı’nda yediği iskenderin lezzetini arar.

Küçüklüğünde kendisine o lezzetli iskenderi yapan kişiyi hiç bir zaman unutmaz ve mesleğinde son görevini Datça’da 6 yıl yaptıktan sonra o lezzetli kebapı yapan kişiyi Datça’ya getirmeye karar verir. O kişi; Bursa’da Hacıbey ‘de yaklaşık 21 yıl; iskender ailesinde yaklaşık 24 yıl ustabaşı olarak görev yapmış; bunun yanında gerek fuarlarda gerekse yurtdışında Kenya’ya kadar uzanan bir serüvende lezzeti oralara kadar taşımış, devlet büyüklerine hizmet etmiş olan ve şuan ocağımızda bulunan Memduh Usta’dır. Memduh usta bu küçük çocuğu hatırlar ve teklifini geri çevirmeyerek yanına 30 yıllık kalfaları olan adem ve Soner Usta’yı da alıp şu anda tattığınız lezzeti Datça’da kebapçı Mustafa Bey’e getirir.

Kebabımız;

etlerimiz tamamen Balıkesir yöresinin kuzuları, büyükbaş olarak da Trakya bölgesinin etlerinden özenle seçilerek kaya-et güvencesi ile bize teslim edilip kendi bünyemizde bulunan imalat hazırlık aşamasına girer.

Etler ustamız tarafından işlendikten sonra özel dolaplarda 48 saat dinlenmeye alınır ve her gün aynı lezzet ve tazelikte sizlere sunulur.

Adres: Atatürk Cad. No: 29/A Datça, Datça, Turkey

Telefon: 02527122288

İnternet: http://kebapcimustafabey.com/

Facebook: https://www.facebook.com/kebapcimustafabey/

Instagram: https://www.instagram.com/kebapcimustafabey/

Yorum yapmak ister misiniz?

Your email address will not be published.

Şunlar da hoşunuza gidebilir