Zekeriya Sofrası

Zekeriya Sofrası, Bir yanını Akdeniz’e, diğer yanını Ege’ye uzatan Datça yarımadasında, deniz mahsullerinin dışına çıkarak, hem yöreye ait tatları, hem de tüm Anadolu’da kabul gören lezzetleri kendisine göre yorumlayarak servis eden bir lokanta.

Atatürk Caddesi’nden limana doğru ilerlerken sağ tarafta. Geniş bir cephesi ve masalarında mutlaka çok sayıda insan olan bir işletme.
Zekeriya Sofrası’nda yemekleri Datça’lı kadınlar yaparken, kullandıkları malzeme de öyle zincir marketlerin kasap ve manav reyonlarından değil, Datça’nın toprağında, kâh kekikleriyle beslenen hayvanlardan, kâh meşhur keçisinin gübresiyle büyüyen otlardan sebzelerden elde edilir. Ayrıca Datça’nın soğuk sıkım zeytinyağı kullanılır ve yemeklerde herhangi bir suni tatlandırıcı kullanılmaz.

Adres: Zekeriya Sofrası, İskele Mahallesi, Atatürk Cd. No:72, 48900 Datça/Muğla

Telefon: 0252 712 4303

İnternet: http://www.zekeriyasofrasi.com/

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Zekeriya-SofrasiDat%C3%A7a/228030823896781
Instagram: https://www.instagram.com/explore/locations/310951300/zekeriya-sofrasidatca/

Yorum yapmak ister misiniz?

Your email address will not be published.

You may also like

Hot News

post-image
Restaurant

Zekeriya Sofrası

Zekeriya Sofrası, Bir yanını Akdeniz’e, diğer yanını Ege’ye uzatan Datça yarımadasında, deniz mahsullerinin dışına çıkarak, hem yöreye ait tatları,...
Devamı...
post-image
Restaurant

Sapphire Roof

Üç tarafı denizlerle çevrili Datça’da bu eşsiz manzarayı doyasıya izleyebileceğiniz mekanlardan biri de Sapphire Hotel bünyesinde bulunan teras barı Sapphire Roof. Datça Limanı...
Devamı...